A Gönczy Pál Utcai Óvoda Debrecenben, a felsőjózsai városrészen működik, 1984-ben épült. Biztosítani tudjuk 216 gyermek számára a szakmailag magas színvonalú nevelést, a megfelelő nevelődési környezetet.
Az óvodában 17 fő óvodapedagógus és 11 fő nevelő munkát segítő neveli a gyermekeket és 4 fő egyéb dolgozó segíti az óvodai munkát, kiknek személye garancia a szeretetteljes óvodai légkör kialakítására és fenntartására.
Óvodánk büszkesége a tágas udvar, mely alapvető színtere óvodásaink mindennapjainak. Első része díszkert, ezt követi a tornaudvar, ahol fából készült mászókák, udvari játékok találhatók, melyek a gyermekek mozgáskultúrájának fejlesztését teszik lehetővé. Ezt követi 4 játszó udvari rész. Minden területen van egy-egy homokozó, csúszda, mókuskerék, babaház, a gyermekek életkorának megfelelő játék (hajó, hinta, libikóka, egyensúlyozó), valamint lovas bricska, favonat színesíti és támogatja a gyermekek mozgásigényének a kielégítését. Az építmények, a játékok természet közeli anyagokból készültek.
Pedagógiai Programunk fontos feladata a környezet tudatos védelme és megszerettetése, a környezettudatos szemlélet, a „ZÖLD ÓVODA” címnek megfelelő magatartás kialakítása, a fenntarthatóságra nevelés, amelyhez nagy adottság a gyönyörű, minden gyermeki igényt kielégítő udvar.
Alapelvünk a gyermekek érdeke mindenekfelett álló. A gyermekek szeretete, tisztelete, másságának elfogadása, és fejleszthetősége. A gyerekek számára a játék elsődlegességének biztosítása. A családokkal jó partneri viszony kialakítása.
Célunk az óvodás gyermekek nyugodt, élmény gazdag, harmonikus fejlődésének elősegítése az életkori, és az egyéni sajátosságok figyelembevételével, nagyon sok mozgáslehetőség biztosításával. Sokoldalú képességfejlesztés segítségével, a személyiség fejlődésének biztosítása. A gyermekek az óvodáskor végére váljanak alkalmassá az iskolai élet elkezdésére, testi, értelmi, érzelmi és szociális téren is.
Helyi Nevelési Programunkban kiemelt helyen kezeljük:
• A gyermeki személyiség központba helyezését.
• Egészséges életmód szokásainak megalapozását, amely magába foglalja az egészséges táplálkozást,(gyümölcsnap),a rendszeres mozgást és a testedzés iránti igényt.
• A természet szeretetének, a természet védelmének beépítését a gyermeki személyiségbe, kihasználva környezeti adottságainkat, lehetőségeinket.
• Az óvoda-iskola átmenet programját, melynek fontos része az OVI-SULI, az iskola kezdés előtti 3 napos ismerkedés az iskolával, a leendő tanító nénikkel.
2010-ben kaptuk meg a Madárbarát Óvoda címet.
2011. szeptember 27-én először, 2014. december 17-én másodszor vettük át Budapesten a Magyar Mezőgazdasági Múzeumban a ZÖLD ÓVODA címet, melyet a kisgyermekkori környezeti nevelés terén végzett tevékenységünk elismeréseként nyertünk el. A cím és a logó használatára 2017.december 31-ig nyert jogosultságot az intézmény. A környezetvédelem, a fenntartható fejlődés, a környezet szeretetére és védelmére nevelés minden dolgozó alapvető feladata.
2013 júniusában a DMJV Közgyűlése az óvodának ítélte a „Debrecen Város közoktatásáért” kitüntető díjat.